Stříbrský region

Dobrovolný svazek obcí - Stříbrský region

Rozkládá se v severozápadní části Plzeňského kraje a je společenstvím 16 obcí vzájemně si blízkých kulturněhistorickými tradicemi a hospodářskou i geografickou skladbou.

Přirozeným centrem regionu je sice středověké královské hornické město Stříbro, ale své neopakovatelné kouzlo mají všechny obce této oblasti.

 

AKCE V REGIONU:

  


Tomáš Kůdela: Sám s oceánem

Místo
náměstí Republiky 85, 34701 Tachov
Datum konání

Tomáš Kůdela měl velký sen. Chtěl zažít absolutní svobodu a nezávislost. Prošel dlouhou cestu, než si uvědomil, že mu tyto pocity dává moře a oceán. V roce 2016 se jachtařský instruktor vydal na čtyřměsíční plavbu Atlantickým oceánem. Během jeho putování ho doprovázeli lidé, kteří chtěli na svém životě něco změnit, prožít sílu přítomného okamžiku a spojení sami se sebou. Na Bermudách však nastal zlom. Nejtěžší úsek plavby musí Tomáš uplout sám. Neví, kolik dnů na otevřeném oceánu ho čeká ani co mu živel přichystá. Přijďte se podívat do sálu Městského kulturního střediska Tachov ve čtvrtek 23. května 2019 od 18 hodin na záběry z plavby a poslechnout si vyprávění o totálním vyčerpání, ztrátě autopilota, ale i pocitu svobody a nalezení sebe sama. Na krátkou ukázku přednášky se můžete podívat na: https://tomaskudela.cz/prednasky_anotace.php#sam_s_oceanem

Více

Zlo s lidskou tváří

Místo
Benešova 587, 34901 Stříbro
Datum konání
Typ

Více

ATMO MUSIC

Datum konání

Dne 24. 5. 2019 v music clubu Castello ve Stříbře vystoupí známá česká skupina ATMO music v rámci disco party. Afterparty dorazí náš rezideční Dj MARIO.

Více

V oblacích

Místo
Benešova 587, 34901 Stříbro
Datum konání
Typ

Více

Co jsme komu zase udělali?

Místo
Hornická 1695, 34701 Tachov
Datum konání
Typ

Více

Rocketman

Místo
náměstí Republiky 575, 34802 Bor
Datum konání
Typ

Více

Vyhledat v textu


LOGO_paneuropaRadweg_CZ[1].gif

Regionem prochází Cyklotrasa přátelství, která je součástí panevropské cyklotrasy Praha - Paříž. Na této trase uvnitř regionu bylo ve Lhotě u Stříbra vystavěno pro cyklisty zázemí - Cyklocentrum ( občerstvení, ubytování).