Drobečková navigace

Stříbrský region > Aktuality > Dokončení vizualizace Depozitního centra

Dokončení vizualizace Depozitního centraDíky podpoře MAS Český Západ a Plzeňského kraje jsme dál

DSO Stříbrský region pomohl žadateli panu Dlouhému se sestavením žádosti do Grantového programu MAS Český Západ ve 3. výzvě na spolupráci s odborníkem. Tato žádost je nyní úspěšně ukončená, a proto zde přinášíme krátkou informaci.

MAS Český Západ na sklonku července 2017 podpořila iniciativy mládeže a spolupráci s odborníky. Bylo podpořeno několik projektů a jsem velmi rád, že i ten můj. Dlouhou dobu připravuji koncept na vytvoření Depozitního centra, kde chci odborníkům i široké veřejnosti nabídnout pohled do restaurátorské práce s ukázkou historicky cenných předmětů.

Podporu jsem získal v hodnotě 10.000 Kč na spolupráci s odborníkem. Chtěl jsem architektonickou vizualizaci areálu, který se má stát Depozitním centrem. Tuto podobu ztvárnil známý ateliér CHVOJKA / ARCHITEKT. Spolupráce byla bezvadná a výsledný ideový návrh naplnil mé očekávání. Dotační možnosti dokážou v mnohém pomoci a v mém případě přinesly nové architektonicky příjemné prostředí, které řeší budoucí provoz jasným způsobem. Navíc si nyní jasně uvědomuji všechny možnosti areálu. Díky této podpoře jsem maximálně motivován pokračovat a věřím, že vás zanedlouho budu moci pozvat do nového Depozitního centra. Jan Dlouhý, umělecký truhlář / restaurátor.

vizual.jpgVyhledat v textu

LOGO_paneuropaRadweg_CZ[1].gif

Regionem prochází Cyklotrasa přátelství, která je součástí panevropské cyklotrasy Praha - Paříž. Na této trase uvnitř regionu bylo ve Lhotě u Stříbra vystavěno pro cyklisty zázemí - Cyklocentrum ( občerstvení, ubytování).